4232-561J
5S-4232-561J
4232-561J
FIXED IND 560NH 338MA 1.06 OHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 560nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 338mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.06 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 15 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 120MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)" |