4232-472H
5S-4232-472H
4232-472H
FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8 OHM
Function:Wirewound
Type:Iron
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):339mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.9MHz
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)"