4232-331H
5S-4232-331H
4232-331H
FIXED IND 330NH 400MA 760 MOHM
Product Description
Series:4232
Function:Wirewound
Type:Phenolic
Inductance:330nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:760 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 25MHz
Operating Temperature:200MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)"