2500R-14H
5S-2500R-14H
2500R-14H
FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM
Product Description
| Series: | 2500R |
| Function: | Molded |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 500|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 106mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 11.3 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 65 @ 790kHz |
| Operating Temperature: | 3.7MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,790kHz,-,Through Hole,Axial,-,"0.240"" Dia x 0.740"" L (6.10mm x 18.80mm)",- |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)