2256-561L
5S-2256-561L
2256-561L
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5 MOHM
Product Description
| Series: | 2256 |
| Function: | Molded |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 560nH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 5.8A |
| Q @ Freq: | 5.8A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 10.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.215"" Dia x 0.560"" L (5.47mm x 14.24mm)",- |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)