1641R-393H
5S-1641R-393H
1641R-393H
FIXED IND 39UH 209MA 1.93 OHM TH
| Function: | Molded |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 39|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 209mA |
| Q @ Freq: | 180mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.93 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 2.5MHz |
| Operating Temperature: | 29MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,2.5MHz,-,Through Hole,Axial,-,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",- |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors