1641R-391H
5S-1641R-391H
1641R-391H
FIXED IND 390NH 680MA 180 MOHM
Product Description
| Series: | 1641R |
| Function: | Molded |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 390nH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 680mA |
| Q @ Freq: | 680mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 180 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 44 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 250MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,25MHz,-,Through Hole,Axial,-,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",- |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors