1641-684J
5S-1641-684J
1641-684J
FIXED IND 680UH 84MA 11.8 OHM TH
Product Description
Series:1641
Function:Molded
Type:Ferrite
Inductance:680|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):84mA
Q @ Freq:50mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:11.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 790kHz
Operating Temperature:4.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,790kHz,-,Through Hole,Axial,-,"0.162"" Dia x 0.410"" L (4.11mm x 10.41mm)",-
Related special
  • TE Connectivity
  • 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • In stock
  • TE Connectivity
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
  • Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
  • 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
  • Molex
  • Hand Crimp Tool JHTR1031C
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors