1537R-40H
5S-1537R-40H
1537R-40H
FIXED IND 15UH 271MA 1.4 OHM TH
Product Description
| Series: | 1537R |
| Function: | Molded |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 271mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.4 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 65 @ 2.5MHz |
| Operating Temperature: | 40MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,2.5MHz,-,Through Hole,Axial,-,"0.156"" Dia x 0.375"" L (3.96mm x 9.53mm)",- |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors