Fixed InductorsMurata Electronics North America 1274AS-H-4R7N=P3
1274AS-H-4R7N=P3
5S-1274AS-H-4R7N=P3
1274AS-H-4R7N=P3
FIXED IND 4.7UH 6.7A 13.5 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 6.7A |
| Q @ Freq: | 9.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 13.5 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.394"" W (10.00mm x 10.00mm)","0.197"" (5.00mm)" |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors