1210-122H
5S-1210-122H
1210-122H
FIXED IND 1.2UH 497MA 750 MOHM
Product Description
| Series: | 1210 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 497mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 750 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 100MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.128"" L x 0.095"" W (3.26mm x 2.41mm)","0.101"" (2.57mm)" |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors