0925R-101J
5S-0925R-101J
0925R-101J
FIXED IND 100NH 670MA 100 MOHM
Product Description
Series:0925R
Function:Molded
Type:Iron
Inductance:100nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):670mA
Q @ Freq:670mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:54 @ 25MHz
Operating Temperature:490MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,25MHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.095"" Dia x 0.250"" L (2.41mm x 6.35mm)",-
Related special
  • Molex
  • 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • In stock
  • 0446200002/446200002
  • Molex
  • Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
  • 0039012080/39012080
  • 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
  • 05JQ-BT
  • JST
  • 5 Position Receptacle Connector Through Hole
  • ITT Cannon LLC
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)