R30-4000402
5S-R30-4000402
R30-4000402
HEX STANDOFF M3 BRASS 4MM
Product Description
| Series: | R30-400 |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male |
| Screw: | Male |
| Thread Size: | M3x0.5 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.217 (5.50mm) Hex |
| Between Board Height: | 0.157 (4.00mm) |
| Length - Overall: | 0.630 (16.00mm) |