Board Spacers, StandoffsEssentra Components MTNSP-M3-11-3
MTNSP-M3-11-3
5S-MTNSP-M3-11-3
MTNSP-M3-11-3
HEX STANDOFF M3 NYLON 11MM
Product Description
| Series: | MTNSP |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male |
| Screw: | Male |
| Thread Size: | M3 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.276 (7.01mm) Hex |
| Between Board Height: | 0.433 (11.00mm) |
| Length - Overall: | 0.906 (23.00mm) |