Board Spacers, StandoffsEssentra Components HSM4-8-32-3
HSM4-8-32-3
5S-HSM4-8-32-3
HSM4-8-32-3
HEX STANDOFF M4 NYLON 32MM
Product Description
| Series: | HSM |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male |
| Screw: | Male |
| Thread Size: | M4 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.315 (8.00mm) Hex |
| Between Board Height: | 1.260 (32.00mm) |
| Length - Overall: | 1.732 (44.00mm) |