Board Spacers, StandoffsEssentra Components HSM4-8-20-2
HSM4-8-20-2
5S-HSM4-8-20-2
HSM4-8-20-2
HEX STANDOFF M4 NYLON 20MM
Product Description
| Series: | HSM |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male |
| Screw: | Female |
| Thread Size: | M4 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.315 (8.00mm) Hex |
| Between Board Height: | 0.787 (20.00mm) |
| Length - Overall: | 1.024 (26.00mm) |