Board Spacers, StandoffsEssentra Components HSM3-6.4-32-2
HSM3-6.4-32-2
5S-HSM3-6.4-32-2
HSM3-6.4-32-2
HEX STANDOFF M3 NYLON 32MM
Product Description
| Series: | HSM |
| Type: | Hex Standoff |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Gender: | Male |
| Screw: | Female |
| Thread Size: | M3 |
| Diameter - Inside: | - |
| Diameter - Outside: | 0.252 (6.40mm) Hex |
| Between Board Height: | 1.260 (32.00mm) |
| Length - Overall: | 1.496 (38.00mm) |