Home All Products Filters RF FiltersTDK Corporation DEA252450BT-7022B1
DEA252450BT-7022B1
5S-DEA252450BT-7022B1
DEA252450BT-7022B1
FILTER BANDPASS 2.4GHZ 1008 SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:DEA
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.2dB
Insertion Loss:2.7dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:6 PC Pad
Height (Max):0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Other:0.039 (1.00mm),