Home All Products Filters RF FiltersTDK Corporation DEA212495BT-7055A2
DEA212495BT-7055A2
5S-DEA212495BT-7055A2
DEA212495BT-7055A2
FILTER BANDPASS 2.5GHZ WIMAX SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:DEA
Frequency:2.495GHz Center
Bandwidth:390MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2.8dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:6 PC Pad
Height (Max):0.079 L x 0.059 W (2.00mm x 1.50mm)
Other:0.039 (1.00mm),