Home All Products Filters RF FiltersTDK Corporation DEA203600BT-1240B2
DEA203600BT-1240B2
5S-DEA203600BT-1240B2
DEA203600BT-1240B2
FILTER BANDPASS 3.6 GHZ WIMAX
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:DEA
Frequency:3.6GHz Center
Bandwidth:600MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2.2dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:4 PC Pad
Height (Max):0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Other:0.041 (1.05mm),