Home All Products Filters RF FiltersTDK Corporation DEA162450BT-1298A1
DEA162450BT-1298A1
5S-DEA162450BT-1298A1
DEA162450BT-1298A1
FILTER LOWPASS 2.45GHZ 0603
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:DEA
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:1.3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063 L x 0.027 W (1.60mm x 0.70mm)
Height (Max):0.035 (0.90mm)