Home All Products Filters RF FiltersTDK Corporation DEA162450BT-1262B1
DEA162450BT-1262B1
5S-DEA162450BT-1262B1
DEA162450BT-1262B1
FILTER BANDPASS 2.45GHZ WLAN SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:DEA
Frequency:2.45GHz Center
Bandwidth:100MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.3dB
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:4 PC Pad
Height (Max):0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Other:0.028 (0.70mm),