Z0805C330BPWST
5S-Z0805C330BPWST
Z0805C330BPWST
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Z-PWS
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:33 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):4A
DC Resistance (DCR) (Max):8 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041 (1.05mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)