Z0603C101BPWZT
5S-Z0603C101BPWZT
Z0603C101BPWZT
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:Z-PWZ
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):35 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)