PE-1806PFB720ST
5S-PE-1806PFB720ST
PE-1806PFB720ST
FERRITE BEAD 72 OHM 1806 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PFB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 72 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 6A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 40 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | 1806 (4516 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.071 (1.80mm) |
| Size / Dimension: | 0.177 L x 0.063 W (4.50mm x 1.60mm) |