PE-1206PFB500ST
5S-PE-1206PFB500ST
PE-1206PFB500ST
FERRITE BEAD 50 OHM 1206 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PFB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 50 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 3A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 30 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |