PE-0805PFB600ST
5S-PE-0805PFB600ST
PE-0805PFB600ST
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PFB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 60 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 3A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 25 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |