PE-0603PFB181ST
5S-PE-0603PFB181ST
PE-0603PFB181ST
FERRITE BEAD 180 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | PFB |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 180 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 90 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |