PE-0603HFB601ST
5S-PE-0603HFB601ST
PE-0603HFB601ST
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HFB |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 600 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 500mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 350 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |