PE-0603HFB102ST
5S-PE-0603HFB102ST
PE-0603HFB102ST
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | HFB |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 1 kOhm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 100mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.6 Ohm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.041 (1.05mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |