PE-0402HFB102ST
5S-PE-0402HFB102ST
PE-0402HFB102ST
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | HFB |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 1 kOhm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 250mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.25 Ohm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.026 (0.65mm) |
| Size / Dimension: | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |