PE-01005FB750STA
5S-PE-01005FB750STA
PE-01005FB750STA
FERRITE BEAD 75 OHM 01005 1LN
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | FB |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 75 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 260mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 450 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.009 (0.22mm) |
| Size / Dimension: | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) |