MU2029-600Y
5S-MU2029-600Y
MU2029-600Y
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | MU |
| Filter Type: | Power |
| Number of Lines: | Signal Line |
| Impedance @ Frequency: | 1 |
| Current Rating (Max): | 60 Ohm @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 900mA |
| Ratings: | 100 mOhm |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Mounting Type: | 0805 (2012 Metric) |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.043 (1.10mm) |
| Features: | 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) |