MPZ1608Y101BTD25
5S-MPZ1608Y101BTD25
MPZ1608Y101BTD25
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 100 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 40 mOhm |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.037 (0.95mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |