MPZ1005S121ET000
5S-MPZ1005S121ET000
MPZ1005S121ET000
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | MPZ-E |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 120 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 95 mOhm |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.022 (0.55mm) |
| Size / Dimension: | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |