Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MPZ1005AFZ100NT000
MPZ1005AFZ100NT000
5S-MPZ1005AFZ100NT000
MPZ1005AFZ100NT000
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MPZ-N
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:10 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):150 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)