MMZ1608R300ATA00
5S-MMZ1608R300ATA00
MMZ1608R300ATA00
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 30 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 50 mOhm |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.037 (0.95mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |