MMZ1608R102ATA00
5S-MMZ1608R102ATA00
MMZ1608R102ATA00
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 1 kOhm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 400mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 500 mOhm |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.037 (0.95mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |