Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608F750BTD25
MMZ1608F750BTD25
5S-MMZ1608F750BTD25
MMZ1608F750BTD25
FERRITE BEAD 75 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:75 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):550 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)