Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608F470BTD25
MMZ1608F470BTD25
5S-MMZ1608F470BTD25
MMZ1608F470BTD25
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:47 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):400 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)