Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608F121BTA00
MMZ1608F121BTA00
5S-MMZ1608F121BTA00
MMZ1608F121BTA00
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):750 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)