Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608D050C
MMZ1608D050C
5S-MMZ1608D050C
MMZ1608D050C
FERRITE BEAD 5 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:5 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):50 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.031 (0.80mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)