Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608B301CTAH0
MMZ1608B301CTAH0
5S-MMZ1608B301CTAH0
MMZ1608B301CTAH0
FERRITE BEAD 300 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:300 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):250 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.030 (0.75mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)