Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1608B221CTDH5
MMZ1608B221CTDH5
5S-MMZ1608B221CTDH5
MMZ1608B221CTDH5
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:MMZ
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:220 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):250 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.030 (0.75mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)