MMZ1005Y400CT000
5S-MMZ1005Y400CT000
MMZ1005Y400CT000
FERRITE BEAD 40 OHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | MMZ |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 40 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 550mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 100 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.022 (0.55mm) |
| Size / Dimension: | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |