MMZ1005Y301CT000
5S-MMZ1005Y301CT000
MMZ1005Y301CT000
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 300 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 250mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 380 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.022 (0.55mm) |
| Size / Dimension: | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |