Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005Y-800C
MMZ1005Y-800C
5S-MMZ1005Y-800C
MMZ1005Y-800C
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:80 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):450mA
DC Resistance (DCR) (Max):170 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)