Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005S601A
MMZ1005S601A
5S-MMZ1005S601A
MMZ1005S601A
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):520 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)