Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005S182ETD25
MMZ1005S182ETD25
5S-MMZ1005S182ETD25
MMZ1005S182ETD25
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1.8 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5 Ohm
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)