Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTDK Corporation MMZ1005S121CT000
MMZ1005S121CT000
5S-MMZ1005S121CT000
MMZ1005S121CT000
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:120 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):220 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)